اطلاعات‌محورشبکه‌های اجتماعی

آسیب‌های جسمی استفاده افراطی از شبکه‌های اجتماعی

از زمان شیوع ویروس کرونا و پاندمی جهانی بیماری کووید-۱۹ و ظهور جهش‌های مختلف آن، استفاده از شبکه‌های اجماعی در تمام دنیا به اجبار افزایش یافته است. آمارها نشان می‌دهد که در کشور خودمان، بر تعداد کاربران فضای مجازی و به تبع آن، میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی رشد چشم‌گیری داشته است.

از طرفی برخی افراد نسبت به استفاده از شبکه‌های اجتماعی، زیاده‌روی می‌کنند و به نوعی حتی معتاد به استفاده از بستر اینترنت در دوران خانه نشینی کرونایی شده‌اند که همین امر باعث ظهور آسیب‌های جسمی در آینده خواهد شد. بیدار ماندن شبانه برای مرور شبکه‌های اجتماعی، مصرف کربوهیدرات‌ها و مواد قندی برای جبران خستگی ناشی از کم‌خوابی، استفاده افراطی از تلفن همراه، کم تحرکی و غیره در بلند مدت به تغییر سبک زندگی، تغییرات ظاهری و نهایتاً به خطر افتادن سلامتی منجر می‌شوند.

حال سوال اینجاست که با توجه به تداوم شرایط سخت کرونایی در کشور و طبیعتاً توجه بیشتر مردم به فضای مجازی، چه باید کرد؟

  • در طول روز زمان معینی برای حضور در شبکه‌های اجتماعی در نظر بگیرید و با فعال‌سازی هشدارهای تلفن همراه، این زمان را مدیریت کنید.
  • حتماً برای انجام فعالیت‌های ورزشی داخل و خارج از خانه برنامه ریزی کنید. پیاده‌روی فردی یا همراه با سایر اعضای خانواده را از یاد نبرید.
  • وعده‌های غذایی خود را بر اساس نیاز جسمی و از میان غذاهای سالم و خانگی انتخاب کنید، نه از تبلیغات رنگارنگی که به کرات در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شوند.
  • نکات ایمنی مانند فاصله مناسب تلفن همراه با چشم، درست نشستن هنگام کار با تلفن همراه و همچنین استفاده به اندازه و صحیح از هدفون را حتماً مد نظر قرار دهید.
  • ساعت خواب خود را مشخص و به هنگام استراحت تلفن همراه خود را در حالت پرواز قرار دهید و یا خاموش نمایید.
بیشتر بخوانید
امنیت سفر در تاکسی اینترنتی چیست؟

بیشتر بخوانید: ۱۹ پیشنهاد برای خانه نشینی در زمان قرنطینه کرونایی برای افزایش شادی

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا