خبر ببر

اسامی شهرهای ممنوع برای سفر در تعطیلات ۲۲ بهمن

با توجه به تعطیلات پیش‌رو و با پیش‌بینی سفرهایی که در این روزها قرار است صورت گیرند، پلیس راهور ناجا و همچنین ستاد مقابله با کرونا اسامی شهرهای مممنوع برای سفر در این تعطیلات را اعلام کردند. سفر به شهرهای نارنجی و همچنین شهرهای قرمز ممنوع است. افزون بر این، تردد خودروهای غیربومی در استان‌های شمالی – از جمله گلستان، گیلان و مازندران – ممنوع است. تردد در شهرهای مشهد، بندرعباس، اصفهان، شیراز قشم، بوشهر و کیش هم تا اطلاع ثانوی ممنوع است. هر گونه تردد در مسیرهای اعلام‌شده مشمول ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت شهرهای پرخطر و نقاط بحرانی را که ممنوعیت سفر و تردد شامل آن‌ها می‌شود به تفکیک این‌گونه اعلام کرد: عجب‌شیر در آذربایجان شرقی، زواره و اردستان در اصفهان، اسفراین در خراسان شمالی، گرمسار و ایوانکی در سمنان، بافت در کرمان، پاوه در کرمانشاه، بندرگز و کردکوی در گلستان، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، رشت، رودبار، رودسر، صومعه‌سرا و لاهیجان در گیلان، آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، قائم‌شهر، محمودآباد، نکا و نوشهر در مازندران، بستک، بندرلنگه، قشم، هنگام، لارک، هرمز، کیش، لاوان و هندورابی در هرمزگان، بهار، تویسرکان، رزن و درگزین در همدان و ابرکوه در یزد.

مجوز سفر در ۲۲ بهمن صادر نخواهد شد

استاندار تهران اعلام کرده‌است مجوز سفر در تعطیلات ۲۲ بهمن صادر نخواهد شد و همچنین خروج از تهران به مقصد این شهرها ممنوع است.  قابل‌ذکر است که گزارش‌های مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای در بازه زمانی ۲۳ دی‌ماه تا دوم بهمن‌ماه که برابر با کاهش منع تردد بین‌شهری و همزمان با یک تعطیلی میان هفته بود، حاکی از این است که تهرانی‌ها در کنار شهروندان البرز بیشترین تردد را در میان استان‌های شمالی و هرمزگان داشته‌اند.

بیشتر بخوانید
بررسی کوتاه عملکرد دکتر نمکی در قبال شیوع کرونا

ممنوعیت سفر و تردد در استان همدان

استاندار همدان هم با افزایش تعداد شهرهای نارنجی در این استان، اعلام کرد: ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای نارنجی به سایر شهرها و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع است.

ممنوعیت سفر و تردد در استان هرمزگان

استاندار هرمزگان نیز بیشتر از دو هفته است که ورود خودروهای غیربومی به این استان و بویژه جزایر قشم و کیش و برپایی چادر مسافرتی در سواحل و بوستان‌ها را ممنوع اعلام کرده اما همچنان تردد به این استان و برپایی چادر مسافرتی در سواحل درحال انجام است. همراه داشتن تست منفی کرونا شرط دیگر سفر به استان هرمزگان است، اما بنا بر پیگیری‌های ایسنا در بیشتر اسکله‌ها و ورودی شهرها، از مسافران به صورت تصادفی این تست درخواست می‌شود.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا