سیاسیشبکه‌های اجتماعی

ازدواج زینب سلیمانی دختر شهید سلیمانی واقعیت دارد؟ + عکس

خبرهایی مبنی بر ازدواج زینب سلیمانی دختر شهید قاسم سلیمانی شنیده می‌شوند، این خبرها چند ماه پیش نیز وجود داشتند اما گویا این بار ریشه‌ی بیشتری در واقعیت دارند. گفته می‌شود زینب سلیمانی با دختر رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان ازدواج کرده است.

خبر ازدواج زینب سلیمانی را خواهر عماد مغنیه، با نام زینب مغنیه، در اینستاگرام منتشر کرده‌است. زینب مغنیه در طی یک استوری نام زینب سلیمانی و السید رضا هاشمی صفی‌الدین را با یک قلب در کنار یکدیگر قرار داده و به این ترتیب خبر ازدواج دختر حاج قاسم سلیمانی را منتشر کرده‌است.

ازدواج زینب سلیمانی

السید رضا هاشمی صفی‌الدین کیست؟

رضا هاشمی صفی‌الدین پسر هاشم صفی‌الدین است. هاشم صفی‌الدین پسرعمه‌ی دبیر کل حزب‌الله لبنان سیدحسن‌نصرالله است. هاشم صفی‌الدین همچنین رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان است. او قدرت زیادی در حزب‌الله لبنان دارد و بر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی حزب نظارت مستقیم دارد. از جمله‌ی فعالیت‌های ویژه‌ی او می‌توان به نظارت بر بازسازی‌های خرابی‌های جنوب بیروت در طی جنگ ۲۰۰۶ اشاره داشت.

زینب سلیمانی کیست؟

دختر حاج قاسم سلیمانی در کنار برادرش

زینب سلیمانی دختر حاج قاسم سلیمانی است. قاسم سلیمانی فرمانده‌ی نیروی قدس سپاه پاسداران بود که در دی‌ماه سال ۱۳۹۸ توسط آمریکا کشته شد و به جمع شهیدان پیوست. پس از شهادت قاسم سلیمانی، دختر قاسم سلیمانی حسن نصرالله را عموی خود خواند و وعده داد که عموی‌اش انتقام خون پدرش را از آمریکایی‌ها خواهد گرفت.

واکنش‌ها به ازدواج زینب سلیمانی

در توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی به خبر ازدواج دختر حاج قاسم سلیمانی شکل گرفته‌است. برخی به‌شدت با این ازدواج موافق اند و آن را در راستای پیوند قوی‌ترِ ایران و لبنان برای محور مقاومت مثبت می‌خوانند و برخی دیگر انتقاد می‌کنند که چرا زینب سلیمانی زمانی ازدواج کرده که حتی سالگرد پدرش فرانرسیده است؟

بیشتر بخوانید
تعصب نژادی هوش مصنوعی توییتر هنگام کاهش سایز تصاویر

البته هنوز خبر ازدواج دختر حاج قاسم سلیمانی به‌طور رسمی تأیید نشده است، اما ازآن‌جا‌که زینب مغنیه از ماجراهای حزب‌الله آگاهی کامل دارد، می‌توان تا حد زیادی این خبر را تأییدشده دانست.

همچنین بخوانید: ماجرای خودکشی دختر و پسر در سد گدار

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا