اطلاعات‌محوراقتصادیبازی‌های رایانه‌ایتکنولوژی

صعود فوق العاده ارز دیجیتال بازی مرکب در چند روز اول معاملات

اگر از طرفدارانی هستید که می‌خواهید ارادت خود را به سریال کره‌ای نتفلیکس بازی مرکب ابراز کنید، یک ارز دیجیتال برای آن وجود دارد.

به کزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، گیمرها یک نسخه آنلاین از برنامه ایجاد کرده‌اند که برای بازی کردن به ارز دیجیتال Squid نیاز دارید.

این ارز دیجیتال روز سه‌شنبه گدشته، یک سنت به طور متوسط ​​ارزش داشت، اما در روز جمعه ارزش آن افزایش یافت و به ۴.۳۹ دلار رسید. اما Squid به دلیل اینکه به سرمایه گذاران اجازه نمی‌دهد توکن‌های خود را دوباره بفروشند مورد انتقاد قرار گرفته است.

سریال دیستوپیایی که داستان گروهی از مردم را روایت می‌کند که مجبور می‌شوند به خاطر پول بازی‌های مرگبار کودکانه را انجام دهند، تبدیل به یک سریال بسیار موفق شده است. Squid چیزی است که به عنوان یک ارز دیجیتال «بازی برای کسب درآمد» شناخته می‌شود، جایی که مردم برای بازی در بازی‌های آنلاین که می‌توانند توکن‌های بیشتری کسب کنند، توکن‌هایی را خریداری می‌کنند. سپس می‌توان آنها را با سایر ارزهای دیجیتال یا پول فیات مبادله کرد.

در مورد Squid، بسیاری از خریداران گیمرهایی هستند که به دنبال بازی در بازی آنلاین این برنامه هستند که از نوامبر آغاز می‌شود. با توجه به سندی که می‌گوید توسعه دهندگان ۱۰ درصد از هزینه ورودی را دریافت می‌کنند و ۹۰ درصد باقیمانده به برنده داده می‌شود، هرچه افراد بیشتری بپیوندند، استخر پاداش (sic) بزرگتر خواهد بود. مهمتر از آن، ما ظاهراً عواقب مرگباری ارائه نمی‌دهیم!

راندهای فردی هزینه‌هایی برای پیوستن دارند، به عنوان مثال، بازی در راند ۱: چراغ قرمز، چراغ سبز برای بازیکن ۴۵۶ ماهی مرکب هزینه دارد. در مجموع شش راند که هرچه پیش می‌روند گران‌تر می‌شوند.

بیشتر بخوانید
خوشا شیراز و وصف تاریخچه دروازه قرآن بی‌مثالش

خریداران مراقب باشند

اما خریداران بالقوه باید مراقب باشند که وب‌سایت ردیابی قیمت کریپتو، کوین مارکت کپ هشدار می‌دهد که بسیاری از کاربران قادر به فروش مجدد توکن‌های خود در صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیستند. ارزش بازار آن، یا حجم کل در بازار، به ۱۸۴ میلیون دلار رسیده است. یکی از تاجران در توییتر به بی‌بی‌سی گفت که آنها ۷۵۰۰ دلار ارز دارند که امیدوارند ظرف ۴۸ ساعت عرضه شود. مشخص نیست که چرا این اتفاق می‌افتد، اما این شرکت می‌گوید از فناوری ضد دامپینگ نوآورانه استفاده می‌کند که افراد را از فروش سکه‌های خود در صورت عدم خرید سکه‌های کافی در بازار محدود می‌کند. این شرکت بلافاصله به درخواست بی‌بی‌سی برای شفاف سازی پاسخ نداده است. اسوار پراساد، اقتصاددان دانشگاه کرنل، به بی‌بی‌سی گفت:

این ارز دیجیتال به فهرست طولانی و رو به رشدی از سکه‌ها و توکن‌های دیجیتال می‌پیوندد که از الگوهای رفتاری تصادفی یا پدیده‌های فرهنگی استفاده می‌کنند. به طور قابل توجهی، بسیاری از این نوع سکه‌ها به سرعت مورد توجه سرمایه گذاران قرار می‌گیرند، که منجر به افزایش شدید ارزش گذاری‌ها می‌شود. سرمایه گذاران خرده فروشی ساده لوح که گرفتار چنین جنون‌های سوداگرانه‌ای می‌شوند، با خطر زیان‌های قابل توجهی روبرو می‌شوند.

بازی برای کسب درآمد: آینده بازی؟

بازی‌های برای کسب درآمد در طول همه‌گیری محبوبیت فزاینده‌ای پیدا کرده‌اند، زیرا افزایش بازی‌های آنلاین باعث تشویق توسعه بخش فناوری GameFi شده است که سرگرمی ‌را با ابزارهای واقعی برای کسب درآمد ترکیب می‌کند. انتظار می‌رود متاورس به توسعه بیشتر این بخش کمک کند.

این فقط معامله‌گران ارزهای دیجیتال نیستند که از محبوبیت بازی Squid بهره برده‌اند. اشتراک‌های نتفلیکس با انتشار این برنامه افزایش یافت. بر اساس گزارش بلومبرگ، این سریال کره‌ای پس از صرف هزینه ۲۱.۴ میلیون دلاری برای غول استریمینگ، حدود ۹۰۰ میلیون دلار ارزش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید
طرح‌های متاورس فیس‌ بوک به ‌عنوان «دیستوپیایی» و «ایده بد» برچسب‌گذاری شدند.

سریال بازی مرکب (Squid Game) نتفلیکس | افزودن قتل به نوستالژی زمین بازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا