سیاست داخلیسیاسی

پاسخ مبهم احمدی نژاد به پرسش حضورش در انتخابات ۱۴۰۰

محمود احمدی نژاد رییس‌جمهور سابق ایران در مصاحبه با یک روزنامه‌ی کویتی درباره‌ی احتمال کاندیداتوری خود برای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: انتخابات، امروز موضوع اصلی ما نیست و ما در کشور، منطقه و جهان مسائل مهم‌تری داریم و وظیفه بشردوستانه ما ایجاب می‌کند که ابتدا به آن‌ها اهتمام بورزیم.

محمود احمدی نژاد در گفتگو با روزنامه القبس کویت گفت: ایران و عربستان دو کشور بزرگ، مهم و تأثیرگذار در منطقه و محافل بین المللی هستند و همکاری دو کشور منطقه را تغییر می‌دهد.

او با اشاره به این که بین ایران و عربستان در روابط تاریخی آنها اختلافات مهمی وجود نداشته است، اظهار کرد: دوستی، همکاری، هماهنگی و همراهی با هم، خواسته هایی است که دو کشور و مردم آن‌ها خواهان آن هستند و این موضوع باعث تغییر منطقه و ایجاد نوعی وحدت بین ملت‌ها و ظهور فرصت‌های طلایی برای برقراری صلح، آبادانی و پیشرفت همه‌ی کشورهای منطقه می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره تلاش‌های مورد انتظار از کویت برای حل اختلافات میان ایران و کشورهای عربی افزود: تلاش‌های خوب باید در خدمت وحدت و برادری بین همه‌ی ملت‌ها باشد و از همه مسئولان کشورها به ویژه امیر متین کویت که روابط خوبی با کشورهای همسایه دارد، انتظار می‌رود که در این چارچوب بیش از قبل تلاش کند.

احمدی نژاد در آخر درباره کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری آتی نیز گفت: انتخابات، امروز موضوع اصلی ما نیست و ما در کشور، منطقه و جهان مسائل مهمتری داریم و وظیفه بشردوستانه ما ایجاب می کند که ابتدا به آن‌ها اهتمام بورزیم و در صورت لزوم برخی از موضوعات مربوط به انتخابات را در زمان مناسب مطرح خواهم کرد.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
بیشتر بخوانید
آیا ترامپ بعد از شکست در انتخابات به سمت جنگ با ایران می‌رود؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهارده + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا