اطلاعات‌محورحیوانات خانگیسبک زندگی

ابراز علاقه در گربه‌ها | گربه‌ها چگونه به صاحب خود ابراز علاقه می‌نمایند؟

این تصور که گربه‌ها صاحب خودشان را دوست ندارند کاملاً اشتباه است و گربه‌ها احساسات عمیق‌تری دارند. آنها حتی با رفتار خودشان این موضوع را به وضوح نشان می‌دهند.

ابراز علاقه در گربه‌ها به چه شکل است؟

۱-خُرخُر کردن

یکی از معمول‌ترین راه‌های ابراز علاقه در گربه‌ها برای نشان دادن اینکه حالشان خوب است و از بودنِ در جایی خوشحال هستند، خُرخُر کردن آنهاست. به عنوان مثال وقتی گربه خود را نوازش می‌کنید، خصوصاً موقعی که پشت گوش‌ها و شکم آنها را نوازش می‌کنید؛ قطعاً با انجام این کار می‌توانید صدای خُرخُر کردن او را بشنوید. ناگفته نماند که خُرخُر کردن گاهی به معنای درد کشیدن است و شما باید این تفاوت‌ها را متوجه شوید.

۲-لیس بازی

این طور نیست که گربه‌ها از روی عادت شما را لیس بزنند. گربه‌ها زمانی شما را لیس می‌زنند که با شما خیلی احساس راحتی کنند. آنها با این کار سعی می‌کنند بوی خودشان را با شما آمیخته کنند تا حس آرامش بیشتری داشته باشند و انجام چنین کاری برای آنها باعث می‌شود این حس به آنها دست دهد که شما دیگر عضوی از اعضای خانواده آنها هستید.

۳- پلک زدن با آرامش

تا به حال شده که گربه شما گوشه‌ای بنشیند و به شما خیره شود و به آرامی پلک بزند؟ این رفتار او به خوبی نشان می‌دهد که به شما اعتماد دارد و از بودن در در کنار شما حس خوبی دارد. به چنین رفتاری، بوسه گربه‌ای می‌گویند. اگر دریافتید که گربه شما این حرکت را برایتان انجام می‌دهد، پیشنهاد می‌کنیم شما هم این کار را متقابلاً به نشانه دوست داشتن او انجام دهید.

بیشتر بخوانید
خلیج فارس یا شاخاب پارس را بیشتر بشناسیم

۴-نشان دادن شکم به شما

اگر گربه شما در مقابلتان چنین حرکتی انجام داد، شما جزو خوش شانس‌ترین افراد روی کره زمین هستید چون گربه‌ها وقتی در حضور کسی که اعتماد تمام و کمال به او را دارند، این کار را انجام می‌دهند. بروز چنین رفتاری در گربه شما نشان از این موضوع دارد که گربه‌تان حس خوبی نسبت به شما دارد و از حضور در کنارتان بسیار لذت می‌برد.

۵-مالیدن گونه‌ها به شما

اگر گربه شما را دوست داشته باشد و در کنار شما احساس راحتی کند، به شما نزدیک خواهد شد و گونه خودش را به شما خواهد مالید. انجام چنین کاری نشان از خوشحال بودن در کنار شما دارد.

۶-چرخیدن کنار شما

اگر گربه‌تان شما را دوست داشته باشد، بدون شک از هر فرصتی استفاده می‌کند تا در نزدیکی شما باشد و کنارتان لم بدهد. اگر گربه شما به راحتی روی پایتان می‌خوابد یا دست‌تان را می‌گیرد بدانید که او عاشقانه دوستتان دارد و می‌خواهد شما هم به همان صورت دوستش بدارید.

در همین زمینه همچنین بخوانید: چه حرف‌هایی را نباید به کسی که گربه یا هر پت دیگری دارد، بزنیم؟

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شانزده − 2 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا