حیوانات خانگیسبک زندگی

سگ چگونه ابراز عشق می‌کند؟ | ۱۰ تا از روش‌های ابراز احساسات سگ

حیوانات خانگی مختلفی در دنیای امروز در سرتاسر جهان تبدیل به دوستان انسان شده‌اند، اما فکر می‌کنم اکثر شما با من موافق باشید که سگ و گربه دو حیوانی هستند که از میان تمامی حیوانات خانگی هم دوستی صمیمی‌تری با ما برقرار می‌کنند و هم آن که بهتر می‌توان دوست‌شان داشت. از میان سگ و گربه نیز، سگ دوست بهتری برای انسان است. گربه به دنیای گربه‌سانان متعلق است و شخصیتی قلدر و مغرور دارد. عمدتاً فرورفته در خود است و کمتر با محیط بیرونی و مالک خود ارتباط برقرار می‌کند، اما انواع نژادهای سگ موجوداتی جمع‌گرا هستند و از هر روشی برای به‌دست‌آوردن دل صاحب‌شان استفاده می‌کنند. سگ‌ها از گربه‌ها وفادارتر اند و البته مهربانی‌شان هم بیش‌تر است. اما نکته این‌جاست که برخی سگ‌ها به‌شدت به صاحب خود عشق می‌ورزند. در این نوشتار می‌خواهیم ببینیم ابراز عشق سگ یا ابراز احساسات سگ به صاحب‌اش به چه صورت است.

در ادامه روش‌هایی که اکثر سگ‌ها برای ابراز عشق، عاطفه و احساسات‌شان به صاحب‌شان از آن‌ها استفاده می‌کنند معرفی خواهند شد.

روش‌های ابراز احساسات سگ

۱- مدام نزدیک شما می‌ایستد

در هر حالتی که باشید، در هر جای خانه یا خیابان، در هر زمان، سگی که شما را دوست دارد سعی می‌کند نزدیک‌تان شود و به نوعی به شما تکیه دهد. او در واقع شما را پناه خود می‌داند و باور دارد که شما تضمین‌کننده‌ی امنیت او هستید. نزدیک‌بودن سگ‌تان به خودتان را باید به عنوان پیامی از سوی سگ جهت ابراز عشق و احساس دریافت کنید و به خوبی به آن پاسخ دهید.

ابراز احساسات سگ

۲- ارتباط چشمی با شما برقرار می‌کند

ارتباط چشمی‌ای که سگ با صاحب خود برقرار می‌کند روشی است که در واقع با گفتن «من عاشق تو هستم» برابری می‌کند. ارتباط متقابل چشمی سگ و انسان ترشح هورمون اوکسی‌توسین را افزایش می‌دهد. اوکسی‌توسین هورمونی ست که هم در سگ‌ها و هم در انسان‌ها موجب ایجاد پیوند عاطفی می‌شود.

بیشتر بخوانید
زود انزالی چیست، چه عللی دارد و چگونه درمان می‌شود؟

۳- با زبان بدن با شما صحبت می‌کنند

سگ‌ها زیاد از زبان بدن استفاده می‌کنند و گاهی اصلاً لبخند می‌زنند. اگر دیدید سگ‌تان رو به شما ایستاده و چهره‌ای همراه با لبخند دارد بدانید که در حال ابراز عشق به شماست. مورد دیگری که در راستای ابراز احساسات سگ به شما و استفاده از زبان بدن وجود دارد این است که سگ‌تان اگر از شرایط و موقعیتی همراه با شما راضی باشد دم خود را به سمت راست تکان می‌دهد. این در حالی است که گفته می‌شود سگی که حالت ناراضی دارد عمدتاً دم خود را به سمت چپ تکان می‌دهد.

۴- به سمت صورت شما می‌پرد

سگ‌ها تمایل زیادی به صورت انسان دارند؛ خصوصاً به صورت کسی که او را دوست دارند. اگر سگ‌تان شما را دوست داشته باشد تلاش می‌کند که به سمت صورت شما بپرد. البته همیشه پریدن سگ به معنای راضی‌بودن و ابراز احساسات نیست، ولی در اغلب موارد چنین است و اصلاً از صورت سگ می‌توان تشخیص داد که در حال ابراز عشق و احساسات است.

۵- برای بازی با شما علاقه نشان می‌دهد

روشی دیگر برای ابراز احساسات سگ به شما این است که صراحتاً برای بازی با شما علاقه نشان می‌دهد. مثلاً ممکن است اسباب‌بازی‌های‌اش را، یا بهترین اسباب‌بازی‌اش را، نزد شما بیاورد.

۶- وقتی وارد اتاق می‌شوید ابروی چپ خود را بالا می‌برد

این مورد احتمالاً برای‌تان جالب است. محققان پس از تحقیق‌های زیاد فهمیدند که یکی از روش‌های ابراز عشق سگ به صاحب‌اش، بالا بردن ابروی چپ است. در دوربین‌هایی که برای چندین و چند سگ مختلف به کار گرفته شدند، دریافته شد که سگ‌ها حتی زمانی که اسباب‌بازی جدیدی برای آنها خریداری می‌شود ابروی چپ خود را بالا نمی‌برند بلکه صرفاً زمان‌هایی که با صاحب‌شان رو در رو می‎شوند این کار را انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید
بعد از خیانت همسر چه‌کار کنیم؟ | راهنمای دوران بعد از خیانت

۷- وقتی خمیازه می‌کشید او هم خمیازه می‌کشد

محققان از تحقیقات‌شان دریافته‌اند که مسری‌بودن خمیازه در انسان‌ها در دنیای سگ‌ها نیز می‌تواند باشد؛ به شرط آن که سگ همدلی و علاقه‌ی زیادی به صاحب‌اش داشته باشد. بنابراین خمیازه‌کشیدن سگ‌تان پس از خمیازه‌کشیدن شما می‌تواند نشانه از ابراز احساسات سگ به شما باشد.

۸- سعی می‌کند با شما ارتباط برقرار کند

سگی که شما را دوست دارد سعی می‌کند از راه‌های مختلف با شما ارتباط برقرار کند. وقتی از بیرون به خانه می‌آیید ممکن است به استقبال‌تان بیاید و به شما خوش‌امد بگوید. وقتی در اتاق هستید ممکن است به هیچ وجه نخواهد اتاق را ترک کند. سعی می‌کند از راه‌های مختلف شما را لمس کند و خیلی از کارهای این مدلی.

این روش‌ها و این کارها، چیزهایی هستند که ابراز عشق سگ به شما را نشان می‌دهند.

ابراز عشق سگ

۹- به تختخواب شما علاقه دارد

سگی که شما را دوست دارد هر اندازه هم که او را از تخت‌خواب‌تان برانید باز هم به سمت تخت‌خواب شما خواهد آمد. او در واقع با این کار نشان‌تان می‌دهد که به شما علاقه دارد و شما را دوست و یاور خود می‌داند. بهتر است خیلی او را از خود نرانید.

۱۰- سگ‌تر از همیشه برای شما خواهد بود

سگ‌ها زمانی که وارد دنیای انسان‌ها شدند، از گرگ‌ها جدا شدند و به آن‌ها پشت کردند. آن‌ها از وحشی‌بودن فاصله گرفتند و روی به انسان‌ها آوردند. انسان‌ها اگر سگ‌ها را به عنوان حیوانات خانگی به کار گرفتند، تماماً به خاطر کاربردهای عملی‌ای که سگ‌ها داشتند نبود، بلکه به خاطر این هم بود که سگ‌ها مصاحبان خوبی بودند.

در دنیای امروز نیز همین قضیه برقرار است. سگ‌ها برای تعداد زیادی از مالکان سگ به عنوان همدم و مصاحب به خانه آورده می‌شوند. وقتی سگی شما را دوست دارد، سعی می‌کند بیش‌تر همدم‌تان باشد و خلاصه بیش‌تر از همیشه «سگ» باشد.

بیشتر بخوانید
برای حفظ رابطه‌ی عاشقانه با همسر چه باید کرد؟ | ویژه‌ی خانم‌ها

دوست‌داشتن سگ و شما را همچون خانواده‌ی خود پنداشتن

موردی که حتماً باید در این نوشتار به آن اشاره شود این است که طبق گزارش mic و بر اساس تحقیقاتی که به عمل آمده، گویا سگی که شما را دوست دارد به شما همچون خانواده‌ی خود نگاه می‌کند. از همین رو، بوی شما، حرکات شما و هر ابزاری که به شما مرتبط است برای سگ همچون یک چیز خودمانی جلوه می‌کند. او سعی بر آن دارد که رفتارش با شما به‌مانند رفتارش با خانواده‌ی خود باشد. از همین رو بسیار نزدیک‌تان می‌شود، لیس‌تان می‌زند، از دیدن‌تان خوشحال می‌شود، از گردش با شما راضی است، در تختخواب شما می‌خوابد، دوست دارد غذایش را در کنار شما بخورد و خلاصه برای شما «زمان می‌گذارد».

برای سگ‌هایی مانند دوبرمن و ژرمن شپرد که هوش و شجاعت بالاتری نسبت به سایر سگ‌های خانگی دارند، یک روش دیگر برای ابراز احساسات وجود دارد و آن حفاظت از شماست. در زمان‌هایی که با او به گردش می‌روید قشنگ می‌توانید بفهمید که در حال حفاظت از شماست و در واقع قصد دارد اجازه ندهد که هیچ مشکلی شما را تهدید کند.

کلام آخر

سگ‌ها شیرین‌ترین، باوفاترین و مهربان‌ترین حیواناتی هستند که می‌توانید در کنار خود داشته باشید. رفته‌رفته در اثر خوش‌رفتاری‌هایی که با آن‌ها می‌کنید و همچنین به لحاظ عادتی که به زندگی با شما می‌کنند، علاقه و عاطفه‌ای نسبت به شما در وجود آن‌ها ایجاد می‌شود و سعی می‌کنند از روش‌های مختلف احساسات‎شان را به شما نشان دهند.

ابراز احساسات سگ به صاحب موضوعی بود که در این نوشتار راجع به آن بحث کردیم. اگر شما نیز تجربه‌ای در زمینه‌ی ابراز عشق سگ به خودتان دارید خوشحال می‌شویم اگر آن را با ما در میان بگذارید. قسمت نظرات مخصوص نظرات شما هستند.

همچنین بخوانید: راهنمای نگهداری سگ در آپارتمان

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا