تکنولوژیخودرو

خودروهای برقی زودتر از آنچه تصور کنید جاده‌ها را تصاحب می‌کنند

شاید شما هنوز حتی یک بار هم تجربه رانندگی با خودروهای برقی را نداشته باشید، چه برسد به اینکه به طور جدی در مورد خرید آن فکر کرده باشید. بنابراین پیش‌بینی ما ممکن است کمی جسورانه به نظر برسد، اما لطفاً ادامه مطلب را مطالعه کنید.

به گزارش بی‌بی‌سی، ما از زمان بازگشایی اولین خط تولید هنری فورد در سال ۱۹۱۳، اکنون در میانه بزرگترین انقلاب در صنعت خودروسازی هستیم و احتمال دارد پیشرفت آن خیلی سریع‌تر از آنچه تصور می‌کنید اتفاق بیفتد. بسیاری از ناظران بر این باورند که ما در حال حاضر از نقطه اوج عبور کرده‌ایم و فروش وسایل نقلیه الکتریکی (خودرو‌های برقی) به سرعت ماشین‌های بنزینی و دیزلی را تحت فشار قرار می‌دهد. این قطعاً همان چیزی است که بزرگ‌ترین خودروسازان جهان به آن فکر می‌کنند.

جگوار از سال ۲۰۲۵، و ولوو از سال ۲۰۳۰ قصد دارند فقط خودروهای برقی بفروشند. همچنین هفته گذشته نیز شرکت انگلیسی خودروهای اسپورت لوتوس گفت که این تصمیم را دنبال خواهد کرد و از سال ۲۰۲۸ فقط مدل‌های برقی می‌فروشد.

جگوار قصد دارد از سال 2025 فقط خودروهای برقی بفروشد
جگوار قصد دارد از سال ۲۰۲۵ فقط خودروهای برقی بفروشد

اگرچه این تصمیم فقط محدود به برندهای برتر نیست. جنرال موتورز می‌گوید که تا سال ۲۰۳۵ فقط خودروهای برقی تولید خواهد کرد. همچنین فورد می‌گوید تمام خودروهای فروخته شده در اروپا تا سال ۲۰۳۰ برقی خواهند بود. و فولکس واگن می‌گوید ۷۰ درصد فروش آن تا سال ۲۰۳۰ خودروهای برقی خواهد بود.

این واقعیت که بسیاری از دولت‌ها در سراسر جهان در حال تعیین اهداف ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و وسایل نقلیه دیزلی هستند، انگیزه‌ای برای پیشرفت روند کار است. اما آنچه پایان موتور احتراق بنزینی را اجتناب ناپذیر می‌کند، یک انقلاب تکنولوژیکی است و این گونه انقلاب‌ها معمولاً خیلی سریع اتفاق می‌افتند.

این انقلاب الکتریکی خواهد بود

به اینترنت نگاه کنید. به نظر می‌رسد که بازار خودروهای برقی تقریباً همان جایی است که اینترنت در اواخر دهه ۱۹۹۰ یا اوایل دهه ۲۰۰۰ در آنجا وجود داشت. در آن زمان، در مورد این پدیده جدید سر و صدا زیادی وجود داشت که کامپیوترها با یکدیگر صحبت می‌کنند. جف بزوس آمازون را راه اندازی کرده بود و گوگل شروع به تصاحب شرکت‌هایی مانند آلتاویستا، Ask Jeeves و Yahoo کرد. برخی از شرکت‌های درگیر در این موضوع ارزیابی‌های امیدوار کننده‌ای ارائه دادند. برای کسانی که هنوز وارد آن نشده بودند همه چیز هیجان انگیز و جالب اما بی‌ربط به نظر می‌رسید. برقراری ارتباط از طریق کامپیوتر چقدر می‌تواند مفید باشد؟ از این گذشته، ما تلفن داریم!

جاستین می‌گوید اکنون بازار خودروهای برقی در مکانی مشابه اینترنت در اوایل دهه 2000 قرار دارد
جاستین می‌گوید اکنون بازار خودروهای برقی در مکانی مشابه اینترنت در اوایل دهه ۲۰۰۰ قرار دارد

اما اینترنت، مانند همه فناوری‌های موفق جدید، مسیری مستقیم برای سلطه بر جهان طی نکرد. به تدریج تکامل پیدا نکرد و وقتی را برای برنامه‌ریزی به ما نداد. بلکه رشد آن انفجاری و سریع بود، باعث خرد شدن مشاغل موجود و تغییر روش کار تقریباً همه ما شد. و از الگوی آشنایی پیروی می‌کرد که به عنوان منحنی S شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید
فوتبالیست‌های حرفه‌ای شرکت‌های داده را با اقدامات قانونی مقررات عمومی حفاظت از اطلاعات تهدید می‌کنند.

منحنی S اینترنت

در واقع این یک S کشیده است. ایده کلی آن این است که نوآوری‌ها به آهستگی شروع می‌شوند و در ابتدا فقط به افراد خاص علاقه‌مند هستند. خودروهای برقی اکنون در انتهای پایین شیب S قرار دارند.

در رابطه با اینترنت، نمودار در ساعت ۲۲:۳۰ به تاریخ ۲۹ اکتبر ۱۹۶۹ آغاز می‌شود. این زمانی است که یک کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس با کامپیوتر دیگری در دانشگاه استنفورد در فاصله چند صد کیلومتری تماس گرفت. محققان یک L، سپس O، سپس G تایپ کردند. سیستم قبل از اینکه کلمه «ورود(login)» را کامل کنند خراب شد.

منحنی S در یک محصول جدید
منحنی S در یک محصول جدید

یک دهه بعد هنوز فقط چند صد رایانه در شبکه وجود داشت اما سرعت تغییر در حال تسریع بود. در دهه ۱۹۹۰، مردم اهل فن‌آوری بیشتری اقدام به خرید رایانه‌های شخصی کردند. با رشد بازار، قیمت‌ها به سرعت کاهش یافت و تعداد کاربرانی که از رایانه شخصی استفاده می‌کردند، رو به فزونی گذاشت و افراد بیشتری را به ورود به دنیای اینترنت ترغیب کرد.

منحنی S در اینجا شروع به بالارفتن می‌کند. تا سال ۱۹۹۵ حدود ۱۶ میلیون نفر آنلاین بودند و تا سال ۲۰۰۱، این عدد به ۵۱۳ میلیون نفر رسید. اکنون بیش از سه میلیارد کاربر آنلاین وجود دارد. آنچه بعد اتفاق می‌افتد این است که S شروع به عقب رفتن به سمت محور افقی می‌کند. سرعت رشد آهسته می‌شود، زیرا تقریباً همه کسانی که می‌‍خواستند آنلاین باشند، اکنون آنلاین هستند.

رسوایی جرمی کلارکسون

ما شاهد همان الگوی شروع کند، رشد نمایی و سپس کاهش سرعت در بازار تلفن‌های هوشمند، دوربین‌های عکاسی و حتی آنتی بیوتیک‌ها بودیم. موتور احتراق بنزینی نیز در آغاز قرن گذشته همان مسیر را دنبال کرد. همینطور موتورهای بخار و ماشین‌های چاپ و خودروهای برقی نیز همین روند را طی خواهند کرد. در حقیقت آنها نژاد برتری نسبت به اینترنت دارند.

اولین خودرو برقی خام توسط رابرت اندرسون مخترع اسکاتلندی در دهه ۱۸۳۰ ساخته شد. اما تنها در چند سال گذشته است که این فناوری با قیمتی مناسب که آن را رقابتی می‌کند، در دسترس است. کوانتین ویلسن مجری سابق Top Gear و فروشنده خودروهای دست دوم باید این موضوع را بشناسد. او بیش از یک دهه است که خودرو برقی می‌راند.

EV1 در سال 1998 به بازار عرضه شد، اولین تلاش جنرال موتورز برای دستیابی به یک خودرو برقی بود که با شکست روبرو شد
EV1 در سال ۱۹۹۸ به بازار عرضه شد، اولین تلاش جنرال موتورز برای دستیابی به یک خودرو برقی بود که با شکست روبرو شد

ویلسون ۲۰ سال پیش، خودرو برقی بدنام جنرال موتورز یعنی EV1 را آزمایش کرد. هزینه ساخت آن یک میلیارد دلار بود اما جنرال موتورز آن را بسیار ناامیدکننده قلمداد کرد، و به غیر از تعداد انگشت شماری از بین ۱۰۰۰ خودرو تولید شده، باقی آنها از کار افتاد. برد EV1 وحشتناک بود یعنی چیزی در حدود ۵۰ مایل برای یک راننده عادی، اما آقای ویلسون گفت: به یاد دارم که فکر می‌کردم این آینده است.

بیشتر بخوانید
آیفون 12 معرفی شد | با دوربین دوگانه و بدون شارژر!

ویلسون هرگز تحقیر از طرف جرمی کلارکسون، مجری برنامه Top Gear را که وقتی که یک دهه بعد اولین خودرو برقی خود یعنی سیتروئن C-Zero را به او نشان داد، فراموش نخواهد کرد. او می‌گوید: این خودرو بسیار کامل بود. شما غیر قابل گفتن ترین کار را کردید و همه ما را رسوا کردید. اگرچه او اذعان می‌کند که شما نمی‌توانید بخاری را در ماشین روشن کنید زیرا برد مسافت را کاهش می‌دهد.

اکنون اوضاع تغییر کرده است. آقای ویلسون می‌گوید که با آخرین خودرو برقی خود یعنی تسلا مدل ۳، هیچ نگرانی در خصوص برد ندارد. او می‌گوید با یک بار شارژ تقریباً ۳۰۰ مایل می‌شود طی کرد و شتاب ۰ تا ۶۰ مایل را در ۳.۱ ثانیه طی می‌کند. این خودرو فوق العاده راحت است و هوای آن مطبوع و بسیار لذت بخش است. من اکنون بدون شک به شما می‌گویم که دیگر هرگز به خودروهای بنزینی بر نخواهم گشت.

ما شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در موتورهای محرکه خودروهای برقی، و رایانه‌هایی هستیم که آن‌ها را کنترل می‌کنند و سیستم‌های شارژ و طراحی مدرن خودرو را مشاهده می‌کنیم. اما تغییر عملکردی که آقای ویلسون تجربه کرده است، به دلیل پیشرفت‌هایی که در قلب غیر تپنده خودرو برقی یعنی باتری آن‌ها وجود دارد، تا حد زیادی امکان پذیر است.

تسلا مدل 3 پرفروش ترین خودروی برقی جهان است
تسلا مدل ۳ پرفروش ترین خودروی برقی جهان است

چشمگیرترین تغییرات در قیمت‌ها است. مادلین تایسون، از گروه تحقیقات انرژی پاک RMI مستقر در ایالات متحده، می‌گوید همین یک دهه پیش، هزینه تولید هر کیلووات ساعت باتری ۱۰۰۰ دلار بود. اکنون قیمت آن ۱۰۰ دلار است. اکنون زمانی رسیده است که خرید خودرو برقی از وسایل نقلیه بنزینی معادل، ارزان‌تر می‌شود. خانم تایسون می‌گوید، هنگامی که شما هزینه سوخت و سرویس را حساب می‌کنید (خودرو برقی به مقدار کمتری از آن نیاز دارد) بسیاری از خودروهای برقی در حال حاضر ارزان‌تر و اقتصادی‌تر از خودروهای بنزینی یا گازوئیلی هستند. همچنین چگالی انرژی (مقدار انرژی که می‌توانید در هر باتری قرار دهید) رو به افزایش است. و ماندگاری آن‌ها نیز بیشتر است. سال گذشته اولین باتری جهان با توان تولید انرژی مورد نیاز یک خودرو برای طی مسافت یک میلیون مایل توسط سازنده باتری چینی، CATL رونمایی شد.

شرکت‌هایی که ناوگان بزرگی از خودروها مانند Uber و Lyft را اداره می‌کنند، پیشرو در تغییر کاربری هستند. زیرا صرفه اقتصادی برای خودروهایی که مسافت زیادی را طی می‌کنند، بیشتر است. اما خانم تایسون می‌گوید، با ادامه روند نزولی قیمت‌ها مشتریان خرده فروشی نیز به زودی این امر را دنبال خواهند کرد.

با چه سرعتی اتفاق خواهد افتاد؟

پاسخ: بسیار سریع است.

بیشتر بخوانید
تسکو اولین فروشگاه بدون پرداخت خود را افتتاح می‌کند

مانند اینترنت در دهه ۹۰، بازار خودرو‌های برقی نیز در حال رشد تصاعدی است. فروش جهانی خودروهای برقی در سال ۲۰۲۰ پیشروی کرد و ۴۳ درصد افزایش یافت و به ۳.۲ میلیون رسید. علی‌رغم اینکه فروش کلی خودرو در طی شیوع ویروس کرونا یک پنجم کاهش یافت.

فروش جهانی خودروهای برقی رو به افزایش است
فروش جهانی خودروهای برقی رو به افزایش است

این فقط ۵ درصد از کل فروش خودرو است. اما نشان می‌دهد که ما در حال ورود به قسمت شیب دار منحنی S هستیم. طبق آخرین پیش بینی بانک سرمایه گذاری UBS، تا سال ۲۰۲۵، ۲۰ درصد از کل خودروهای جدید فروخته شده در سطح جهان برقی خواهند بود. UBS می‌گوید، این میزان تا سال ۲۰۳۰ به ۴۰ درصد می‌رسد و تقریباً تا سال ۲۰۴۰ هر خودروی جدیدی که در سطح جهان فروخته می‌شود، برقی خواهد بود.

دلیل آن به لطف یک منحنی دیگر است. آنچه تولید کنندگان آن را منحنی یادگیری می‌نامند. هرچه بیشتر بسازیم، در ساخت آن بهتر می‌شویم و ساخت آن نیز ارزان‌تر می‌شود. به همین دلیل رایانه‌های شخصی، لوازم آشپزخانه و البته خودرو‌های بنزینی و دیزلی بسیار ارزان قیمت شدند. همان چیزی که باعث کاهش قیمت باتری و در پی آن خودروهای برقی شده است.

کارخانه‌های بهتر و بزرگتر قیمت باتری خودروهای برقی را کاهش می‌دهند
کارخانه‌های بهتر و بزرگتر قیمت باتری خودروهای برقی را کاهش می‌دهند

رامز نام، رئیس مشترک انرژی و محیط زیست در دانشگاه Singularity در کالیفرنیا می‌گوید ما در آستانه یک نقطه اوج هستیم. او معتقد است به محض اینکه خودروهای برقی با وسایل نقلیه سوخت فسیلی از نظر هزینه‌ای رقابت کنند، بازی به پایان می‌رسد.

این قطعاً همان چیزی است که مدیر تسلا، ایلان ماسک، باور دارد. ماه گذشته او به سرمایه گذاران می‌گفت که مدل ۳ به پرفروش‌ترین سدان برتر در جهان تبدیل شده است و پیش بینی می‌کرد که مدل Y جدیدتر و ارزان‌تر، پرفروش‌ترین خودرو از هر نوعی شود. آقای ماسک در جلسه‌ای گفت: ما تغییر واقعی در درک مشتری از خودرو برقی را مشاهده کرده‌ایم و این بالاترین هدف ما است.

قبل از اینکه خودروهای برقی، رقبای بنزینی و دیزلی خود را از جاده خارج کنند کارهایی باید انجام شود. از همه مهمتر، همه باید بتوانند خودرو خود را به راحتی و با هزینه کم شارژ کنند. خواه در خانه خود امکانات آن را داشته باشند یا نه. این امر نیاز به کار و سرمایه گذاری دارد، اما اتفاق خواهد افتاد. همانطور که یک شبکه گسترده ایستگاه‌های بنزین از یک قرن پیش، در حال سوخت رسانی به خودروها بنزینی است.

اگر هنوز تردید دارید، پیشنهاد می‌کنم خودرو برقی خودتان را امتحان کنید. اکنون بیشتر تولیدکنندگان بزرگ خودرو طیف وسیعی از مدل‌ها را ارائه می‌دهند. بنابراین یکی را برای رانندگی آزمایشی سوار شوید و ببینید آیا مانند ویلسون متوجه می‌شوید که می‌خواهید بخشی از آینده خودرورانی باشید.

سرانجام باتری‌های مصرف‌شده در خودروهای برقی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا