اطلاعات‌محورپزشکیزیست ‌محیطی

آیا حیوانات خانگی می‌توانند ناقل بیماری کووید-۱۹ باشند؟

در این مقاله قصد داریم، صحبت‌های ونسا بارس، محقق بیماری‌های عفونی سلامتی فردی و استاد برجسته و عضو هیئت علمی دانشگاه City هنگ‌کنگ را درباره اینکه آیا حیوانات خانگی هم می‌توانند ناقل بیماری کویید-۱۹ باشند را به سمع و نظرتان برسانیم.

متن صحبت‌های خانم بارس به شرح زیر است:

ما فقط می‌بینیم، نتایج مثبت تست کرونا در حیوانات خانگی متلق به افرادی است که  خود به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. این ویروس فقط در موارد بسیار نادر به حیوانات منتقل می‌شود، اما همین موارد را هم نمی‌توان راهی برای انتقال بیماری دانست. به ضرس قاطع می‌توان گفت تا به این لحظه هیچ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس کرونا توسط حیوانات خانگی به مردم مشاهده نشده ‌است. تنها راهی که توسط آن می‌توانید به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شوید، انتقال انسان به انسان به همان شیوه‌هایی که قبلا به آنها اشاره داشتیم.

توصیه‌ خانم بارس به صاحبان حیوانات خانگی

اگر شما بیمار هستید و تصور می‌کنید به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اید، به همان شیوه فاصله گذاری اجتماعی میان انسانی، می‌توانید فاصله گذاری با حیوان خانگیتان را هم تمرین کنید. این تمرین به آن معناست که شما باید دستانتان را حتما پیش از غذا دادن یا پس از لمس و نوازش حیوان خانگیتان بشویید. این مطلب به این معناست که غذایتان را با آنها به اشتراک نگذارید و همچنین به این معنا نیست که اجازه مثلا لیس زدن که نوعی ابراز محبت‌شان است، به آنها ندهید.

من از صاحبان حیوانات خانگی خواهش می‌کنم که اطلاعاتشان را از دام‌پزشکان یا دانشمندانی که حقایق علمی را می‌دانند و مستند بازگو می‌نمایند.

بیشتر بخوانید
ایتالیا اپل و آمازون را به خاطر هدفون بیتس جریمه کرد

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا