اجتماعیخبر ببر

آژیر خطر کرونا در شهر شادگان به صدا در آمد! + فیلم

در روزهای گذشته در خبرها داشتیم که کشور وارد فاز و پیک چهارم ویروس کرونا شده و بر همین اساس تعداد شهرهای نارنجی کرونایی افزایش پیدا کرده اما طی ۴۸ ساعت پیش تا به امروز بسیاری از شهرهای کشور دوباره از حیث شیوع کرونا به رنگ قرمز در آمده‌اند و شادگان هم یکی از همین شهرهاست و همین امر سبب شده تا آژیر خطر کرونا در شهر شادگان به صدا در آید.

این در حالی است که در ادامه در خبرها داشتیم که وضعیت استان خوزستان این روزها از نظر شیوع ویروس کرونا خوب نیست و بسیاری از شهرهای استان خوزستان مجدداً به وضعیت قرمز در آمده‌ و همان طوری که گفتیم به صدا در آمدن آژیر خطر کرونا در شهر شادگان و رژه خودرویی خودروهای امدادی و انتظامی این شهر با آژیرهای روشن، بر همین اساس است تا به صراحت به مردم هشدار دهند.

وضعیت فعلی در حالی ایجاد شده که بنا به گفته دکتر زالی، رئیس اجرایی ستاد ملی کرونا، وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم در این روزها به صورت چشمگیری کاهش داشته و حتی بسیاری دیگر همه چیز را به امان خدا رها کرده‌اند. شاید یکی از دلایل آن، ادامه داشتن آن و خسته شدن مردم در طی یک سالی که با ویروس مرگبار کرونا سر و کار داشتیم؛ باشد اما نباید از این موضوع غافل شویم که در صورت غفلت در ادامه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط شهروندان و با توجه به خستگی یک ساله کادر درمان کشور در خط مقدم مبارزه با کرونا، ممکن است چه فاجعه‌ای در کشور رخ دهد. از سوی دیگر دکتر نمکی، وزیر بهداشت دیروز به صورت رسمی از حضور و چرخش ویروس جهش یافته کرونا که به ویروس کرونای انگلیسی معروف شده، خبر داد و نسبت به سختی آن به صراحت به عموم مردم هشدار داد.

بیشتر بخوانید
مقصر خشونت علیه پزشکان خوب در این روزها کیست؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا