اطلاعات‌محورپزشکی

آمار نگران‌کننده‌ای نشان می‌دهد ده‌ها هزار نفر به دنبال درمان سرطان پستان خود نمی‌روند.

کارشناسان مردم را تشویق می‌کنند در صورت مشاهده موارد غیرمعمول در مورد پستان، منتظر غربالگری نباشند بلکه به پزشک عمومی مراجعه کنند.

به گزارش اسکای‌نیوز، بر اساس تحقیقات مرکز سرطان انگلیس، در یک سال گذشته، حدود ۱۰ هزار بیمار سرطان پستان در انگلستان درمان خود را آغاز نکرده‌اند. این موسسه گفت که حدود ۳۸۰۰۰ نفر در سال گذشته درمان انواع مختلف سرطان‌ها را در انگلیس آغاز کرده‌اند و از این تعداد، حدود ۱۰،۶۰۰ بیمار مبتلا به سرطان پستان، کمتری نسبت به سال گذشته مشاهده می‌شود.

با شروع بیماری همه گیر کوید ۱۹، غربالگری سرطان پستان به طور موقت متوقف شد و این می‌تواند یکی از دلایل کاهش تعداد بیماران مراجعه کننده به مراکز پزشکی باشد. همچنین، تصور می‌شود که بسیاری از افراد به دلیل مشکلات در مراجعه به پزشک عمومی خود، یا نگرانی از مراجعه به بیمارستان به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کوید ۱۹، ممکن است درمان پزشکی خود را متوقف کنند. مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در طی همه گیری کوید ۱۹ به کمترین میزان رسیده است، اما میشل میچل، مدیر اجرایی تحقیقات سرطان انگلیس، می‌گوید:

این پیشرفت می‌تواند کند شود. این آمار نگران کننده است و ما ممکن است آمار اصلی را طی سال‌های آینده با آشکار شدن تأثیر واقعی همه گیری کوید ۱۹ مشاهده کنیم.

مرکز تحقیقات سرطان انگلیس، علائم بهبودی سرطان پستان را نشان می‌دهد، اما هنوز تلاش زیادی برای ریشه‌کن کردن سرطان در اسرع وقت برای جلوگیری از مرگ‌های ناشی از آن در نتیجه بیماری همه گیر کوید ۱۹ لازم است. دولت باید اطمینان حاصل کند که بودجه کافی برای کارکنان، تجهیزات تشخیصی و تحقیقات لازم برای بهبود مراقبت از سرطان در سراسر انگلیس در طولانی مدت فراهم شده است، بنابراین بیماران سرطانی بیشترین شانس را برای زنده ماندن خود خواهند داشت. پروفسور چارلز سووانتون، متخصص کلینیک تحقیقات سرطان انگلیس، می‌گوید:

با توجه به اختلال گسترده در خدمات سرطان، متأسفانه این آمار تعجب‌آور نیستند، و ما شاهد تأثیر توقف غربالگری پستان هستیم که تقریباً یک سوم موارد سرطان پستان را تشخیص می‌دهد. اما مهم است که به یاد داشته باشید غربالگری سرطان برای افراد بدون علائم است، بنابراین بسیار مهم است که اگر افراد متوجه چیز غیرمعمولی می‌شوند، منتظر غربالگری نمانند و با پزشک عمومی خود تماس بگیرید. اگرچه در بیشتر موارد سرطان نخواهد بود، اما اگر چنین باشد، تشخیص هرچه زودتر آن، شانس بیشتری را برای زنده ماندن می‌دهد.

سخنگوی کلینیک تحقیقات سرطان انگلیس گفت:

این مرکز به سختی کار می‌کند تا بیش از گذشته بیماران سرطانی را درمان کند و آخرین آمار نشان می‌دهد که سطح درمان اکنون به سطح قبل از همه گیری کوید ۱۹ بازگشته است. در ماه آوریل بیش از ۲۰۰۰۰۰ نفر برای بررسی سرطان مراجعه کردند، و بیش از ۹ نفر از هر ۱۰ نفر ظرف مدت یک ماه، درمان خود را شروع کردند. خدمات غربالگری پستان با استفاده از کلینیک‌های متعدد و ارسال ماهانه هزاران دعوت‌نامه صورت می‌گیرد.

مواد غذایی ضد سرطان را بشناسید

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
بیشتر بخوانید
واکنش‌ها به اعلام خبر واکسن کرونا شرکت فایزر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا