سیاسی

آمار دقیق کشته شدگان آبان ماه اعلام شد

مجتبی ذوالنوری، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس، تعداد کشته شدگان آبان ماه را اعلام کرد. ذوالنور ابتدا آنچه که در آبان‌ماه ۹۸ در کشور اتفاق افتاد را طبیعی و عادی اعلام کرد و گفت:

مردم ممکن است اعتراض داشته باشند و آن را اعلام کنند، ولی براندازی نرم در دستور نظام سلطه است. نظام سلطه از فرصت آبان بهره گرفت و تجمع های خیابانی را راه انداخت.کسانی که گوش به رسانه های خارجی بودند،سعی کردند موج سواری کنند؛ در آبان ۹۸ اعتراض مردم آرام و مسالمت آمیز بود و کسی حساسیت به خرج نداد، ولی وقتی تعرض به اماکن خصوص و دولتی و مراکز انتظامی رخ می دهد، مردم از حاکمیت استقرار امنیت و نظم را مطالبه می کنند.

تعداد کشته شدگان آبان ماه

ذوالنور در مورد تعداد کشته شدگان آبان‌ماه گفت:

۶ مامور رسمی نیروهای امنیتی به شهادت رسیدند، حتی یک کشته، مجروح و جانباز برای ما سخت و سنگین است، رسانه های بیگانه آمارهای دروغین اعلام کرده و تا ده هزار نفر کشته اعلام کردند، ۲۳۰ کشته در مجموع داشتیم که ۶ نفر از ماموران بودند.

تعداد زخمی‌های حوادث آبان ماه

ذوالنور همچنین در مورد تعداد زخمی‌های آبان ماه اظهار داشت:

۴۹۷ مرکز دولتی و بخش خصوصی مورد خسارت جدی قرار گرفت، ۴۲۲ خودرو مردم آسیب جدی دیدند و سوختند،۲۳۰ خودرو دولتی و عمومی را آسیب دیدندو به ۵۶۹ خودرو و موتور نیروهای امنیتی و انتظامی آسیب زدند.۹۹۱ بانک یا تخریب شد یا آتش زدند، ،۱۲۳ مرکز سوخت و تخریب شد.

۲۰۰۰نفر مجروح شدند در این تجمعات و آمار مجروحان نیروهای امنیتی و انتظامی بیشتر از۵هزار نفر بود و این یعنی نیروی خود را صرف دفاع گذاشته بودند نه تهاجم.

گفتنی است که در آبان ماه سال ۱۳۹۸ در پی گران‌شدن بنزین، خیزش‌هایی در کشور اتفاق افتاد و برای حدود دو هفته طول کشید. در طی این دوهفته اینترنت جهانی کاملاً قطع شد و کشور در شرایط غیرعادی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
روحانی: تحریم تسلیحاتی یکشنبه لغو می‌شود | از یکشنبه می‌توانیم اسلحه بفروشیم

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا