اجتماعیپزشکی

واکسیناسیون کرونا در کشور این هفته آغاز می‌شود

حسن روحانی، رئیس‌جمهور، به فوت انصاریان و میناوند دو فوتبالیست کشورمان بر اثر ابتلا به کرونا واکنش نشان داد و اعلام کرد: این هفته واکسیناسیون کرونا در کشور بر اساس اولویت‌های وزارت بهداشت آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: کرونا دیگر سن و سال نمی‌شناسد و دیدیم که اخیرا دو نفر از فوتبالیست‌ها را هم از ما گرفت.

روحانی با بیان اینکه امروز بهترین راه پیشگیری است و در روش‌های پیشگیری از جمله ماسک زدن، فاصله اجتماعی و کاهش ترددها یک اتفاق نظر وجود دارد، گفت: آماری که هفته پیش مطرح شد، نشان داد که یک مقدار پروتکل‌ها کمتر مراعات می شود و آمار این هفته هم نشان داد که پروتکل‌ها از هفته قبل هم کمتر رعایت شده است.

وی افزود: این هفته واکسیناسیون علیه کرونا در کشور طبق اولویت‌های وزارت بهداشت آغاز می‌شود. اول کادر درمان که در خطر بیشتری قرار دارند. بعد از آن سالمندان و بیماری‌های زمینه‌ای را خواهیم داشت.

این ماه میلادی تعدادی واکسن به دستمان می‌رسد، در ماه بعد هم همینطور؛ سعی داریم تا پیش از عید واکسیناسیون کادر درمان، سالمندان و بیماری‌های‌ زمینه‌ای‌ را آغاز کنیم. اگر  تمامی مراعات‌ها را انجام دهیم عید خوبی خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید
نحوه‌ی اندازه‌گیری فشار خون با استفاده از فشارسنج جیوه‌ای

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا