حیوانات خانگی

نژاد شناسی گربه‌ها | آشنایی با ۱۰ نژاد محبوب در گربه‌ها

ما می‌دانیم که هر گربه‌ای زیبایی و شخصیت خاص خودش را دارد، اما به هر حال یک سری از گربه‌ها در دنیا بین مردم محبوب‌تر از سایرین هستند. در این نوشتار می‌خواهیم به نژاد شناسی گربه‌ها بپردازیم و شما را با ۱۰ نژاد محبوب گربه‌ها در دنیا را به شما مخاطبان ارجمند مجله اینترنتی خبرببر معرفی نماییم.

۱-گربه پرشین

نژاد اول، نژاد پرشین کت هست که تقریباً همه ما آن را می‌شناسیم. این نژاد محبوب مراقب زیادی لازم دارد. این گونه خیلی اجتماعی نیست و رسیدگی به پوشش موی آن بسیار بسیار مهم است.

۲-گربه سیامی

محبوبیت این نژاد از گربه‌ها به خاطر چشم‌های آبی و موهای تیره‌ای هست که در ناحیه صورت، گوش و دست و پای خود دارند.

۳-گربه راشن بلو

گربه‌های نژاد راشن بلو، موهای کوتاه، خاکستری و چشم‌های گرد سبز زیبایی دارند و همین ویژگی ظاهری آنها باعث شده که آنها را خیلی راحت بتوانیم از سایر گونه‌ها و نژادهای گربه‌ها تشخیص بدهیم. گربه‌های راشن بلو علاوه بر ظاهر زیبایی که دارند، شخصیت مهربان، وفادار و بازیگوشی دارند.

۴-گربه اسفینکس

اولین چیزی که در این نژاد توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند، این است که آنها مو ندارند و به همین خاطر خیلی محبوب هستند. خوب است بدانید این نژاد از گربه‌ها بسیار وفادار هستند و مراقبت درست از پوست آنها بسیار حائز اهمیت است.

۵-گربه مو کوتاه اروپایی

گربه‌های مو کوتاه اروپایی صورت گرد پهنی دارند و رنگ موهای آنها بسیار متنوع است و می‌توانند تک رنگ، دو رنگ یا سه رنگ باشند. این گربه‌ها از بقیه گربه‌هایی که در این لیست از آنها نام می‌بریم بسیار مستقل‌تر هستند.

بیشتر بخوانید
سگ چگونه ابراز عشق می‌کند؟ | 10 تا از روش‌های ابراز احساسات سگ

۶-گربه سیبرین

گربه‌های سیبرین، گربه‌هایی پشمالو هستند و سه لایه مو دارند که به آنها امکان زنده ماندن در دماهای خیلی پایین را می‌دهد. رنگ‌بندی پوست این نژاد بسیار متنوع است.

۷-گربه رگدال

این نژاد از گربه‌ها موهای متوسط و صورت خیلی قشنگی دارند. معمول‌ترین رنگ این نژاد کرم است. در مورد ویژگی‌های بارز این نژاد خوب است بدانید بسیار اجتماعی و باهوش هستند.

۸-گربه مین کون

این گربه‌ها سایز بزرگی دارند و یکی از عوامل محبوبیت آنها همین ویژگی آنهاست. گربه‌های این نژاد می‌توانند تا ۱۰ کیلوگرم وزن و ۷۰ سانتیمتر طول داشته باشند.

۹-گربه منکس

این نژاد از گربه‌ها به صورت ژنتیکی دم ندارند. خیلی وفادار و مهربان هستند و اندازه موهای آنها متوسط است و در رنگ‌های مختلفی وجود دارند.

۱۰-گربه برمه‌ای

معمول‌ترین رنگ این نژاد از گربه‌ها قهوه‌ای است اما جالب است بدانید رنگ‌های آبی، شامپاینی و کرم هم دارند. گونه گربه برمه‌ای یکی اجتماعی‎ترین نژادهای گربه‌ها هستند.

در همین خصوص همچنین بخوانید: رفتار شناسی گربه‌ها | چرا گربه‌ها زیر پای صاحب خود می‌خوابند؟

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

13 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا