سیاست داخلیسیاسی

آشنایی با مواضع انسیه خزعلی معاون امور زنان در دولت سیزدهم

آشنایی بیشتر با کسی که از مدیریت در الزهرا به معاونت امور زنان دولت رسید

چهارشنبه هفته پیش یعنی دهم شهریور ماه سال ۱۴۰۰ بود که انسیه خزعلی از سوی ابراهیم رئیسی به سمت معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده منصوب شد. همان طور که قابل پیش بینی است او یکی از ۹ فرزند آیت الله خزعلی و از اعضای سابق شورای نگهبان و مجلس خبرگان است.

در رابطه با انسیه خزعلی خوب است بدانید دکترای ادبیات عرب دارد و تحصیلات حوزوی را هم تا سطح ۳ ادامه داده است. انسیه خزعلی متولد سال ۱۳۴۲ است و تا پیش از این مهم‌ترین سمتی که داشته ریاست دانشگاه الزهرا به مدت ۴ سال در طی سال‌های ۹۱ تا ۹۵ بوده است. بسیاری از کاربران فضای مجازی می‌گویند در دوره ریاست او سخت‌گیری‌های شدیدی در دانشگاه اعمال می‌شد. جالب اینجاست که خزعلی طی مصاحبه‌ای که با هفته نماینده در خرداد ماه سال ۹۶ داشته گفته بود که خودش در ۱۶ سالگی ازدواج کرده و فرزندانش هم به مانند او زود ازدواج کرده‌اند.

خزعلی همچنین گفته بود که مدرسه راهنمایی خود را به خاطر آزاد بودن رفت و آمد مردان در مدرسه تغییر داده است. او گفته هنگامی که فرزندانش کوچک بودند، کار تدریس را محدود کرده زیرا همسرش از او خواسته بود بیش از ۱۵ ساعت در هفته بیرون از منزل نباشد. انسیه خزعلی همچنین گفته: «در اوایل ازدواج انتظار همسرم این بود که همیشه حرف ایشان را بپذیرم و من نیز همیشه حرف‌های او را می‌پذیرفتم.» و در ادامه نیز افزوده: «ولی بعد از اینکه ضرورت‌های انقلاب تمام شد همسرم سعی می‌کردند در مسائل مشورت کنند.»

بیشتر بخوانید
اکبر ترکان درگذشت

نکته قابل تامل اینکه انسیه خزعلی در یک سخنرانی که در سال ۹۴ انجام داده بود و خبرگزاری مهر آن نیز را منتشر کرد گفته بود «سیاست کاهش فرزند آوری، نفوذ دشمنان به جوامع اسلامی است.» او مدعی شده بود دشمنان اسلام با در پیش گرفتن چنین سیاستی به دنبال از بین بردن نسل مسلمانان هستند. جالب است بدانید انسیه خزعلی در سال ۹۷ به آزار جنسی گروهی دانش آموزان در یک دبیرستان پسرانه در دل پایتخت نیز واکنش نشان داده بود. او گفته بود این موضوع عملاً ابزار سند ۲۰۳۰ است زیرا این سند می‌خواهد چنین مسائلی عادی جلوه داده شود. از دیگر مواضع تامل برانگیز انسیه خزعلی می‌توان به این نکته اشاره کرده که او یک بار طی مصاحبه در سال ۹۱ گفته بود در دانشگاه‌های تک جنسیتی «آرامش فکری برای درس خواندن بیشتر است.»

بیشتر بخوانید: نکاتی درباره کناره گیری آملی لاریجانی از شورای نگهبان

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

9 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا