اطلاعات‌محور

اماکن ممنوعه | اماکنی که ورود به آنها ممنوع است

شاید برای شما بسیار عجیب باشد اما در این جهان اماکنی وجود دارند که گاهاً حتی اشخاص بلندپایه هم نمی‌توانند از آنها بازدید کنند. این اماکن ممنوعه‌ای که از مقبره‌های تاریخی تا مناطقی که مربوط به دولت‌هاست را در بر می‌گیرد. در واقع اگر تلاش کنید که از این اماکن ممنوعه بازدید کنید یا راهی زندان می‌افتید و یا اتفاق به مراتب بدتری برایتان رخ خواهد داد. برای آشنایی با این اماکن ممنوعه با ما همراه باشید.

منطقه ۵۱ در صحرای نوادا

اولین مورد از اماکن ممنوعه منطقه ۵۱ در صحرای نواداست. این طور بگوییم که ممکن است هیچ نقطه‌ای روی زمین وجود نداشته باشد که به اندازه منطقه ۵۱ در صحرای نوادای ایالات متحده آمریکا، در مورد آن نظریه‌های توطئه‌گرایانه وجود داشته باشد. این نقطه یک پایگاه نظامی محافظت شده و پنهانی بوده و هیچ شخصی به خوبی نمی‌داند در آنجا چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. شایع‌ترین رازی که در بین مردم فاش شده این است که منطقه ۵۱ برای آزمایش بیگانگان فرازمینی استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است که چنین چیزی تاکنون به صورت رسمی اثبات نشده است.

این در حالی است که همه دولت‌های جهان ادعا می‌کنند هیچ گونه شواهدی از دیدار فرازمینی‌ها در سیاره ما وجود ندارد. به هر حال فارغ از هر اتفاقی که در منطقه ۵۱ رخ می‌دهد؛ به هیچ کس توصیه نمی‌شود که امنیت آن منطقه را نقض کند. جالب است بدانید این نقطه به شدت با مین‌های زمینی‌ و دیگر فناوری‌های پیشرفته محافظت می‌شود.

مقبره چین شی هوانگ در چین

اولین امپراطور کشور چین، چین شی هوانگ بود. مجتمع دفن او یکی از پیچیده‌ترین و گسترده‌ترین مکان‌هایی است که تاکنون کشف شده است. اگر تا به امروز چیزی در رابطه با جنگجویان دفن شده چینی شنیده‌اید، این مقبره جایی است که آنها وجود دارند اما با وجود اینکه این آرامگاه یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری چین است، از آن به صورت مهر و موم شده نگهداری می‌شود. بازدید کنندگان این مقبره می‌توانند حدود ۲ هزار سرباز سفالی را در این مقبره مشاهده کنند اما تخمین زده می‌شود که در سراسر غارهای زیرزمینی مجتمع دفن، حدود ۶ هزار سرباز سفالی وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید
بازیافت جامبو جت چقدر سخت است؟

همچنین در رابطه با مقبره چین شی هوانگ شایع است که تله‌های بمب‌گذاری شده‌ای وجود دارد که مانع از ورود مهاجمان به محل دفن پادشاه می‌شود اما آنچه که ما می‌دانیم این است که غارها حجم بسیار زیادی از جیوه دارند که هر کسی اگر بدون وسیله حفاظتی مناسب وارد شود را به کام مرگ می‌کشاند. لازم به ذکر است با گذشت سال‌ها اما هنوز شایعات زیادی پیرامون این مکان وجود دارد.

بایگانی‌های سری واتیکان

 سفر به واتیکان به عنوان کوچک‌ترین روی زمین می‌تواند از هیجان‌ انگیز‌ترین سفرهای انسان باشد. هنرهای نمادین و معماری‌های باشکوه و بسیار جذاب بافت معماری واتیکان دیدنی هستند اما برای کسی که به تاریخ و جامعه شناسی علاقه دارد، این سفر شروع نشده باید تمام شود؛ چون هیچ وقت نمی‌تواند به بایگانی‌های سر واتیکان دسترسی پیدا کند. این مکان یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌ها جهان و محل نگهداری کتاب‌های تاریخی است که افراد کمی اجازه دسترسی به این مکان را دارند. گفته می‌شود رازها و نوشته‌هایی در این مکان وجود دارند که در صورت منتشر شدن عمومی می‌توانند مسیر تاریخی که ما از آن آگاه هستیم را تغییر دهد. خوب است بدانید این مکان به شدت محافظت شده است و درجه امنیت آن حتی از کاخ سفید ایالات متحده نیز به مراتب بالاتر است.

شهر مژگوریه روسیه

به گفته دولت روسیه در شهر مژگوریه تنها کارکنانی که بر روی کوه یامانتائو کار می‌کنند و به ذخیره سازی مواد غذایی برای پناهگاه دولت مشغول هستند، زندگی می‌کنند. البته ناتو بر خلاف این تصور عقیده دیگری دارد. آنها عقیده دارند که این کوه یکی از بزرگترین تاسیسات هسته‌ای روسیه است. به هر حال شما هر کار کنید هرگز نمی‌توانیدبفهمید که در زیر کوه چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

بیشتر بخوانید
استودیوی فیلمسازی هالیوود شمال، در لیورپول افتتاح شد

جزیره مارها در برزیل

دز نزدیکی خلیج سائوپائولو جزیره‌ای وجود دارد که به جزیزه مار مشهور است، بیش از ۴ هزار مار دارد که آنجا زیستگاه‌شان است. حضور در این مکان توسط نیروی دریایی برزیل ممنوع شده است. جالب است بدانید این جزیره ۱۱۰ هکتاری محل زندگی یکی از زهرآلودترین مارهای جهان است که گفته می‌شود با پخش کردن سّم خود می‌تواند گوشت بدن انسان را آب کند.

جزیره‌ی سنتینل شمالی

این جزیره که از جزایر آنونیکوبار است و در خلیج بنگال واقع شده است. جزیره‌ی سنتینل شمالی محل زندگی یکی از خطرناک‌ترین قبایل جهان است که جمعیت آن بین ۵۰ تا ۴۰۰ نفر تخمین زده شده است. جمعیتی که هیچ گاه با تمدن مدرن در ارتباط نبوده و ۶۰ هزار سال از تمدن فعلی نیز عقب است. خوب است بدانید هر کسی که تلاش کرده به این مکان برود به وسیله سلاح‌های بدوی ساکنان جزیره همچون تیر و کمان کشته شده است.

در ستون اطلاعات محور مجله اینترنتی خبرببر بیشتر بخوانید: زباله‌های خطرناک را بدون ملاحظه دور نیندازیم!

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

13 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا