فوتبالیورزشی

آخرین وضعیت علی انصاریان از زبان پزشک او

دکتر محمدرضا هاشمیان در مورد آخرین وضعیت علی انصاریان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبر ببر، دکتر محمدرضا هاشمیان در مورد آخرین وضعیت علی انصاریان در بیمارستان فرهیختگان به مجری برنامه‌ی طبیب گفت:

وضعیت سمت راست ریه بهتر شده و شرایط سمت چپ ریه در حال بهتر شدن است که باز هم احساس خطر می‌کنیم. خدا را شکر تنفس انصاریان هنوز با وضعیت غیرتهاجمی جلو می‌رود و خودش با هوشیاری غذا می‌خورد، منتها با گرفتاری کمبود اکسیژن و اکسیژن پُرفشار. مراحل درمان بسیار محکم و براساس پروتکل‌های درمانی استاندارد پیش می‌رود. این پروتکل‌ها محکم‌تر شده است.

وی ادامه داد:

آخرین تست PCR انصاریان مثبت بوده است و ویروس داخل بدن او وجود دارد که می‌تواند منتقل شود. بر همین اساس در ملاقات‌ها و دیدارها، پروتکل‌های بسیار بسیار خاص‌تری برقرار می‌شود. امیدوارم شرایط انصاریان با همین شرط و با آرامش پیش برود. ریه انصاریان تغییرات مثبتی داشته و تنفس او با ماسک غیرتهاجمی است. ما با یکدیگر مشورت می‌کنیم و سپس جلو می‌رویم. در این کمیسیون پزشکی فوق‌تخصصی، شرایط را برای ریه انصاریان برقرار می‌کنیم.

هاشمیان در مورد تنفس تهاجمی بیماران با قرار دادن لوله‌ای در داخل دهان آن‌ها گفت:

 برای اولین بار در دنیا، در بیمارستان مسیح دانشوری چنین کاری را برای کرونا آغاز کردیم. سازمان بهداشت جهانی تذکر داد که این کار را نکنید و اکثر جاهای دنیا چنین کاری می‌کردند. وقتی ۸۹ درصد بیماران در نیویورک از بین رفتند، سازمان بهداشت جهانی هم حرفش را پس گرفت و ایتالیا و ایران همین پروژه را ادامه دادند. اکثر مراکز بهداشتی ایران چنین کاری را پیش می‌برند و اگر بیمار تحمل نکند، مجبوریم اینگونه تنفس را آغاز کنیم.

همچنین بخوانید: ماجرای شنیده‌شدن صدای آژیر خطر در غرب تهران

بیشتر بخوانید
هادی عقیلی از پرسپولیسی بودنش در کودکی گفت

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا