ورزشی

[ویدئو] آخرین مبارزه حبیب نورماگومدوف + بیوگرافی حبیب نورماگومدوف

حبیب نورماگومدوف شب گذشته آخرین مبارزه‌اش را برگزار کرد و اعلام کرد که هیچ راهی ندارد که بدون پدرش به مسابقات بازگردد. پدر او چند ماه پیش درگذشت. حبیب نورماگومدوف در کل ۲۹ مبارزه انجام داد و هر ۲۹ مبارزه را هم با پیروزی پشت سر گذاشت. فیلم آخرین مبارزه حبیب نورماگومدوف را می‌توانید در زیر ببینید:

بیوگرافی حبیب نورماگومدوف

۱- زندگی شخصی

حبیب نورماگومدوف متولد ۲۰ سپتامبر ۱۹۸۸، یعنی مهرماه سال ۱۳۶۷، در ناحیه‌ی داغستان در کشور روسیه است. داغستان از معدود ایالت‌های فدرالی روسیه است که مسلمان‌نشین هستند. حبیب نورماگومدوف ترک و مسلمان است و بنابراین اولین مسلمان تاریخ محسوب می‌شود که در مسابقات UFC به قهرمانی رسیده‌است. البته حبیب نورماگومدوف مسلمان اهل سنت است.

آخرین مبارزه حبیب نورماگومدوف

حبیب نورماگومدوف ازدواج کرده‌است و همسرش هم دوست دوران کودکی‌اش است. آن‌ها در سال ۲۰۱۳ ازدواج کردند و اکنون ۳ فرزند دارند.

حبیب به زبان‌های روسی، آواری، ترکی و انگلیسی تسلط دارد و همچنین همیشه قبل از مسابقه و در زمان‌های کنفرانس خبری، کلاه پاپاخ روی سر می‌گذارد. پاپاخ یا پاپاق کلاهی سنتی مخصوص ترک‌های ناحیه‌ی قفقاز است.

آخرین مبارزه حبیب نورماگومدوف

۲- تعداد بردها و شکست‌های حبیب نورماگومدوف

حبیب نورماگومدوف در دوران بازی‌اش ۲۹ مسابقه داشت و جالب آن‌که تمامی ۲۹ مسابقه را برد. از این ۲۹ بازی، ۸ نفر ناک‌اوت شدند، ۱۱ نفر تسلیم شدند و ۱۰ بازی دیگر نیز با تصمیم داور به سود حبیب به اتمام رسیدند. حبیب در UFC هیچ‌وقت نفهمید باخت چه طعمی دارد.

۳- افتخارات حبیب

۲۹ مبارزه‌ی بدون شکست یکی از افتخارات حبیب است. او قهرمان سبک‌وزن UFC شده و پس از آن توانسته ۲ بار از عنوان‌اش دفاع کند. همچنین ۲ بار نمایش شب یو‌اف‌سی داشته‌است. حبیب بیشتری خاک‌کردن در یک مسابقه‌ی یو‌اف سی را با ۲۱ بار خاک کردن به ثبت رسانده‌است. او همچنین رکورد بهترین شکست‌دادن سال یو‌اف‌سی در سال ۲۰۱۶ را از آنِ خود کرده‌است. مبارزه حبیب نورماگومدوف با ادسون باربوزا در سال ۲۰۱۷ به‌عنوان نمایش سال UFC شناخته شده‌است. اوهمچنین جایزه‌ی بهترین مبارز سال در سال ۲۰۱۶ را دریافت کرده‌است.

بیشتر بخوانید
ترکیب استقلال برابر الاهلی عربستان اعلام شد

حبیب در دوران جوانی هم یکی از بهترین‌ها بوده‌است. او سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۰۱۰ توانسته قهرمان مبارزه جهانی سامبو شود، یک بار با وزن ۷۴ و بار دیگر با وزن ۸۲.

۴- قد و وزن حبیب

حبیب، که به او لقب عقاب را داده‌اند، ۱۷۸ سانتی‌متر قد دارد و وزن فعلی او ۷۰ کیلوپرم است. او از سال ۲۰۱۲ تا پایان دوران حرفه‌ای‌اش در دسته‌ی خروس‌وزن مبارزه می‌کرد.

۵- علت خداحافظی حبیب نورماگومدوف

پدر حبیب دوست او بود. او در بسیاری از مکان‌ها با پدرش حضور می‌یافت. حتی یک بار که به دیدار پوتین، رییس‌جمهور روسیه، رفت نیز پدرش همراهِ او بود. اما پدر حبیب چندماه پیش درگذشت و این ضربه‌ای سخت به حبیبِ شکست‌ناپذیر بود.

آخرین مبارزه حبیب نورماگومدوف

شاید هیچ‌چیز جز مرگ پدر نمی‌توانست حبیب را شکست دهد. حبیب دیشب در آخرین مبارزه‌اش توانست از قهرمانی‌اش دفاع کند و پس از آن اعلام کرد که بدون پدر یارای مسابقه‌دادن ندارد.

او بعد از شکست‌دادن جاستین گیجی و با چشمانی اشک‌آلود گفت:

خدارا شکر. خدا به من همه چیز داد. ممنونم از این بچه‌ها (تیم مربیان نورماگومدوف) که بیشتر از ۱۰ سال کنار من و پدرم بودند. عاشق مربی و تیمم هستم. امروز می‌خواهم بگویم که این آخرین مبارزه‌ی من بود. امکان ندارم بدون پدرم به مبارزات بازگردم. زمانی که UFC درباره مبارزه با جاستین گیجی با من تماس گرفت بعد از فوت پدرم بود. سه روز با مادرم صحبت کردم. او نمی‌خواست بدون پدرم مبارزه کنم اما به او قول دادم این آخرین مبارزه‌ام خواهد بود و اگر حرفی بزنم به آن عمل خواهم کرد. این آخرین مبارزه من بود.

تنها یک درخواست از UFC داشتم و می‌خواستم برای من یک مبارزه تعیین کنند تا به بهترین مبارز سازمان (بهترین رکورد)، قهرمان بلامنازع سبک وزن و بهترین مبارز سبک وزن با ۱۳ پیروزی و ۰ شکست تبدیل شوم. ۱۳ پیروزی در UFC و ۲۹ پیروزی در تمام دوران حرفه‌ای هنرهای رزمی ترکیبی. از مدیران یواف‌سی تشکر می‌کنم که در طول پاندمی کرونا مبارزات را ادامه دادند. از جاستین گیجی هم ممنونم. جاستین در سال ۲۰۱۶ وقتی وزن کم کردم کمک بزرگی به من کردی! نزدیک پدر و مادرت باش چون هرگز نمی دانی فردا چه اتفاقی رخ خواهد داد. تبدیل‌شدن به بهترین مبارز UFC رویای پدرم بود.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 − دو =

دکمه بازگشت به بالا