خبر ببر

بالاخره مجلس تعطیل شد یا نه؟ | آخرین خبر از تعطیلی مجلس

روز گذشته احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم و عضو هیات‌ ریسان مجلس شورای اسلامی خبر داد که بنا بر پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا از هفته آینده به مدت دو هفته جلسه‌های علنی مجلس شورای اسلامی برگزار نمی‌شود. فراهانی دیروز خبر داده که مجلس به مدت دو هفته تعطیل است و کمیسیون‌های تخصصی مجلس هم در این مدت جلسه نخواهند داشت.

این در حالی است که امروز صبح در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، گفته که هفته آینده، مجلس تعطیل نیست ولی جلسه هم ندارد. حالا معلوم نیست منظور رئیس مجلس دقیقاً چیست. با این تفاسیر هم جلسه‎‌های علنی در صحن مجلس تعطیل است و هم کمیسیون‌های تخصصی. پس با این تفاسیر چه موردی می‌ماند که هنوز تعطیل نیست؟

مشروح صحبت‌های محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تعطیلی مجلس در هفته آینده:

چون من در رسانه‌ها دیدم که مجلس در هفته آینده تعطیل است باید بگویم که مجلس هیچ وقت تعطیل نیست. در حقیقت ما در هفته آینده به خاطر شرایط کرونایی، دو روزی که جلسه علنی داریم را برگزار نمی‌کنیم ولی درباره مجلس این را بگویم که اولاً نمایندگان، اینجا هستند و به استان‌های خود نمی‌روند چون در استان‌ها هم شرایط همین طور کرونایی است و آنجا نیز حضور ندارند؛ اینجا هستند.

مخصوصاً اعلام می‌کنم که روسای کمیسیون‌های امنیت و سیاست خارجی، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون صنایع، کمیسیون انرژی و کمیسیون بهداشت و درمان و در حقیقت هیئت رئیسه این کمیسیون‌ها حتماً باید در این شرایط و با در نظر گرفتن شرایط کشور در رابطه با بحث مسائل بازار، در رابطه با مسائل هسته‌ای و در بحث مربوط به مسائل بورس مخصوصاً در حوزه بحث مربوط به کرونا و بهداشت و درمان حتماً باید فعالیت‌ها در مجلس ادامه پیدا کند ولی ما جلساتی که در کمیسیون‌ها و صحن هست را در حقیقت در هفته آینده به صورت رسمی که همه حضور داشته باشند که برای رای گیری باشد را در حقیقت نداریم.

ولی توجه داشته باشید که مجلس در همین محل حضور دارد؛ البته اگر شرایطی لازم باشد که ما صحن را هم تشکیل دهیم، حتماً هفته آینده صحن را به فراخور شرایط تشکیل می‌دهیم و طبق روال هفته بعد از آن که مقارن با ایام و شب‌های قدر است، طبیعتاً نمایندگان مجلس به حوزه‌های انتخابیه خودشان سر خواهند زد.

بیتشر بخوانید: داغ‌ترین گافِ نماینده مجلس زمانی که وظیفه FATF را به درستی نمی‌داند

بیشتر بخوانید
نور علی تابنده قطب دراویش گنابادی درگذشت

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا