حوادثزیست ‌محیطی

جدیدترین جزئیات آتش سوزی پارک ملی گلستان + عکس

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان گفت: حریق دوباره به جان پارک ملی گلستان افتاد و شدت حریق از بامداد امروز افزایش یافت و ۱۰ تیم واکنش سریع به منطقه اعزام شدند.

محمدرضا کنعانی اظهار کرد: از ساعت ۱۶ روز گذشته وقوع سه فقره آتش‎‌سوزی در پارک ملی گلستان گزارش شد.

وی ادامه داد: این سه حریق در فاصله نزدیک به هم در منطقه «دره شمالی» رخ داد که بلافاصله تیم‌های اطفاء حریق و گروه‌های مردمی و محیط‌بانان به منطقه اعزام شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان خاطرنشان کرد: آتش در دو نقطه محدود و یک نقطه از کف دره به سمت ارتفاع به طول ۳۰۰ متر امتداد داشت و با اقدامات انجام شده در سطح شهرستان حریق کنترل شده بود که متاسفانه ساعت سه بامداد امروز به دلیل شدت وزش باد این حریق دوباره شعله‌ور شد و در حال گسترش است.

کنعانی گفت: در حال حاضر ۱۰ گروه واکنش سریع از استان به منطقه اعزام شدند و هماهنگی‌های لازم برای اطفاء حریق با کمک سایر دستگاه‌ها نیز انجام شده است.

لازم به ذکر است، به گفته رئیس یگان حفاظت از منابع طبیعی گلستان در یک هفته گذشته بیش از ۷۱هکتار از عرصه‌های جنگلی استان، در آتش‌‌سوزی‌های مختلف طعمه حریق شد.

افزایش دمای هوا یک روزهای گذشته در استان گلستان و همچنین سهل‌انگاری افراد حاضر در طبیعت و در برخی موارد عمدی بودن وقوع آتش‌سوزی، سه عامل مهم در این آتش‌سوزی‌ها تشخیص داده شده است.

آتش سوزی پارک ملی گلستان آتش سوزی پارک ملی گلستان

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
بیشتر بخوانید
کامبوزیا پرتوی نویسنده و کارگردان بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

20 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا